„Člověk je schopen rozlišit až jeden bilion…
říká etolog doc. Mgr. Jan Havlíček, Ph.D. z katedry zoologie Přírodovědecké fakulty UK.
Váš košík je prázdný
Douglaska tisolistá je stálezelený jehličnan z čeledi Pinaceae (borovicovité), který pochází ze Severní Ameriky. Může dorůst až 100 metrů a po Sekvoji vždyzelené se jedná o druhý nejvyšší jehličnan na světě. Strom se běžně dožívá 500 let, ale některé exempláře mohou být staré i přes 1 000 let. Douglaska j pojmenována po skotském botanikovi a sběřateli Davidovi Douglasovi, který v roce 1827 poslal první semeno ze Severní Ameriky do Británie.
Botanický název Pseudotsuga menziesii odkazuje na Archibalda Menziese, který strom v roce 1791 objevil. Koruna stromu má pravidelný pyramidální tvar se svisle rostoucími horními větvemi zatímco spodní visí dolů. V mládí je obdařen hladkou kůrou s pryskyřnatými puchýřky, která se postupem věku promění v korkovitou borku s hlubokými rýhami. Pyšní se červeno-hnědými šiškami, které jsou až 10 cm dlouhé. Dřevo se používá v nábytkářství, ke stavění venkovních konstrukcí a srubů. Jehličnan láká svým silným aroma.
Éterický olej z douglasky tisolisté pomáhá udržovat zdravou funkci dýchacího systému a pohybového aparátu. Je prospěšný pro uvolnění dýchacích cest při nachladnutí. Zmírňuje kašel.
Příznivě působní na psychiku. Podporuje vitalitu v mysli, vytváří pohyb energie těle. Vůně douglasky tisolisté emocionálně povznáší a osvěžuje mysl. Energizující aroma může napomáhat při únavě a cekovém vyčerpání organismu. Uvolňuje, zmírňuje nervové napětí a podrážděnost. Přináší sebedůvěru a zklidnění. Vyrovnává emoce při stresu. Pročišťuje, regeneruje a zlepšuje náladu. Může pomoci při posilování osobní identity.
Éterický olej nachází své uplatnění jako ingredience v řadě kosmetických produktů jako jsou koupelové oleje, tělová oleje, balzámy, másla a saunové směsi. V péči o pleť je zvláště vhodný pro mastnou a problematickou pokožku. Příznivě působí na svalový systém. Používá se jako součást masážních olejů pro ztuhlé svaly, namáhané klouby a zmírnění křečí. Je součástí přírodních prostředků pro čistění domácnosti.
Francie
Divoce rostoucí
100%
100%
Destilace
Jehličí
Horní
Bez konzervantů
Čerstvé, dřevité, jehličnaté aroma s citrusovými podtóny
Připravte si inhalační tyčinku, použijte v difuzéru nebo jako ingredienci pro kosmetický výrobek.
Péče o pleť
Éterický olej je známý jako aktivní přísada regeneračních krémů, balzámů, deodorantů, masážních, tělových, koupelových olejů, mlék a panské kosmetiky (vody po holení).
Při vytváření směsí a produktů s oleji náchylnými k oxidaci můžete přidat do receptu antioxidant vitamín E (tokoferol). Velmi kvalitní vitamín E vám nabízíme zde.
Čištění prostoru
Používá se jako součást v komerčních osvěžovačích vzduchu. Připravte si sprej k očištění kuchyňské desky.
Dodání energie
Éterický olej pomáhá při celkové únavě a přispívá k celkové odolnosti.
Posiluje vitalitu při vyčerpání ze stresu, podporuje soustředěnost.
Projasňuje mysl. Dodává odvahu k uskutečnění projektů.
Vytvořte si tělový olej s éterickým olejem z douglasky tisolisté, abyste aktivovali svoji energii.
Podpora dýchání v chladných obbobích
Podporuje normální funkci dýchací soustavy, napomáhá vykašlávání a uvolnění dýchacích cest.
Přidejte spolu s dalšími oleji požadovaný počet kapek do keramického difuzéru nebo použijte v nebulizéru.
ÉO levandule úzkolistá, ÉO levandule širokolistá, ÉO geránium růžové, ÉO geranium bourbon, ÉO citrón, ÉO pomeranč sladký, ÉO mandarinka červená, ÉO grapefruit bílý, ÉO bergamot, ÉO cypřiš, ÉO šalvěj muškátová, ÉO eukalyptus globulus, ÉO eukalyptus globulus, ÉO eukalyptus radiata, ÉO eukalyptus smithii, ÉO ravintsa, ÉO kadidlo, ÉO smrk černý, ÉO smrk obecný, ÉO jedle balzámová, ÉO jedle bělokorá, ÉO cedr atlaský, ÉO santalové dřevo, ÉO myrta zelená, ÉO myrta citronovonná, ÉO myrta červená, ÉO rozmarýn (všechny chemotypy), ÉO tymián (všechny chemotypy), ÉO manuka, ÉO niaouli, ÉO cist, ÉO heřmánek modrý, ÉO heřmánek římský, ÉO borovice přímořská, ÉO borovice lesní (scots), ÉO pomeranč krvavý
Skladujte éterické oleje mimo dosah dětí v temnu, suchu a chladu při konstantní teplotě od 5°C do 10°C.
Éterické oleje jsou neobyčejně citlivé na teplo, které může výrazně zvýšit kontaminaci alergeny. Po zakoupení doporučujeme éterické oleje uchovávat nejlépe v chladničce odděleně od potravin.
Trvanlivost je vyznačena na etiketě. K zachování trvanlivosti nikdy neponechávejte výrobky trvale na denním světle a po použití je nezapomeňte uzavřít.
Nabízíme vám vysoce kvalitní produkt, který je kontrolovaný v laboratoři na každém kroku jeho výroby.
Více než padesát až šedesát pět složek tvoří 99,2 % esenciálního oleje Pinus sylvestris. Mezi hlavní složky patří: alfa pinen a beta pinen. Jsou známy různé chemotypy
Biochemický profil
Monoterpeny 20%
Monoterpenoly 71%
Seskviterpeny 1%
Ketony 5%
Estery 3%
Detailní rozbor biochemického složení naleznete v souborech ke stažení.
Éterické oleje jsou těkavé aromatické látky s jedinečnými vlastnostmi. Stejně jako u jiných koncentrovaných výrobků, i zde je důležité si přečíst a dodržovat všechna písemná doporučení předtím, než je začnete aplikovat. Chraňte oči. Neužívejte vnitřně. Dodržujte bezpečné dávkování, nepoužívejte neředěné éterické oleje na pokožku. Řeďte éterické oleje v adekvátních nosičích jako jsou např. rostlinné oleje či alkohol.
Plné znění bezpečnostního listu naleznete v souborech ke stažení.
Aroma ateliér tip: Pro bezpečné použití éterických olejů a absolue vám doporučujeme knihu Essential Oil safety (Bezpečnost ÉO), jejímiž autory jsou R. Tisseran a R. Young. Doporučejeme pravidelně kontrolovat informace Mezinárodní asociace pro vůně (IFRA).
Bezpečnost při použití a kontraindikace: Zoxidovaný olej může způsobit přecitlivělost pokožky.
Hodnotilo 0 uživatelů
říká etolog doc. Mgr. Jan Havlíček, Ph.D. z katedry zoologie Přírodovědecké fakulty UK.
upozorňuje etolog doc. Mgr. Jan Havlíček, Ph.D. z katedry zoologie Přírodovědecké fakulty UK.
Éterické oleje jsou známé pro své jedinečné vlastnosti. Pokud éterické oleje aplikujete s ohledem na bezpečnost, je aromaterapie jednoduchým a jemným způsobem, jak podpořit své zdraví a krásu.
Nepřesností týkající se botanických názvů a chemotypů je mnoho, proto jsem pro vás ve spolupráci s Petrou Ratajc Ph.D. (Slovinsko) připravila další překlad článku z blogu The PhytoVolatilome.
Na slovíčko s certifikovanou aromaterapeutkou
Recept na vonnou kompozici, kterou vypráví les...
Anna Krutová, která vede praxi Aromaterapie Brno, si oblíbila esenciální oleje zn. Florihana. Děkuji za článek plný vůní a tímto vás zvu ke čtení.
V době internetu není problém dostupnost informací, problémem je jejich kvalita.
Zlepšete své vonné kompozice pomocí meditace nad vůní.
Nejde jen o kvalitu. Jako spotřebitel jste odpovědni za váš výběr.
Zimní vonná kompozice do difuzéru.
Objevte příběh Florihana.
Jak staronová teorie čichu otřásla základy myšlení a vzbudila zájem vědců
Pro inspiraci. Pro lehkost bytí. Buďte blíž sobě ale i druhým.
V poradně odborníka časopisu BYLINKY REVUE 5/2017 jsem odpovídala na otázky týkající se kvality éterických olejů.
Seznamte se s rostlinnými těkavými látkami.
Kromě informací o aktivitě éterických olejů naleznete v článku recept na sanitární roztok a inhalační tyčinku.
Jako absolventka Aromahead Institutu velmi často dostávám otázky, zda bylo pro mne studium přínosné a zda bych jej doporučila.Přináším vám rozhovor se svojí lektorkou a klinickou aromaterapeutkou Andreou Butje (USA).
Rozhovor s doktorkou biologie ze Slovinska nejen o hydrolátech a éterických olejích.