Babylonská věž aneb jak se vyznat ve jménech…
Je mi velkou ctí, že na blogu Aroma ateliéru vám mohu představit práci RNDr. Lenky Záveské Drábkové, Ph.D.
Váš košík je prázdný
Rod Rosa obsahuje asi 100 druhů vytrvalých keřů z čeledi Rosaceae. Obvykle se jim daří v mírných oblastech severní polokoule. Většina druhů růže pochází z Asie, vyjímkou nejsou endemity Severní Ameriky, Evropy a Severozápadní Afriky. Růže jsou vzpřímené, popínavé nebo tažené keře se stonky bohatě posetými trny. Vyznačuje se střídavými a zpeřeně složenými listy. Květy divokých růží mají pět okvětních lístků, zatímco pěstované růže mohou mít okvětních lístků více. Květy mohou být velké v průměru až 17 centimentrů. Červené až oranžové šípky vznikají spojením kalichu, koruny a tyčinek rostliny.
Šípky se využívají k výrobě džemu, čajů, polévek, želé, bylinných odvarů, sirupů, nápojů, chleba, pálenky, koláčů, vína a marmelád. Mají dlouhou historii v tradiční lidové medicíně, již Plinius starší je používal k léčbě psích kousnutí, odtud název psí růže.
Šípky byly používány nejen pro péči o pokožku, ale také pro zmírnění kašle a gastrointestinálních poruchách pro podporu zdravého trávení. Díky vysokému obsahu vitamínu C konzumovali námořníci šípky, aby se zbavili kurdějí.
Šípkový olej je bohatý na flavonoidy a po celém světe se používá k ochraně pokožky před spálením. Šípkový olej je oblíbenou složkou krémů, pleťových mlék stejně jako obličejových masážních olejů. Působí jako jemné změkčovadlo, které nezanechává na pokožce mastné stopy.
Olej je známý tím, že přispívá ke zpomalení stárnutí pleti. Blahodárně působí na vrásky, tonizuje a regeneruje pokožku.
Pečuje o všechny typy pleti, zejména ošetřeje smíšenou, suchou, zralou, podrážděnou a dehydratovanou kůži. Šípkový olej představuje jeden z nejlepších olejů v péči o zhojené jizvy, které pomáhá vyhlazovat. Zlepšuje vzhled pokožky s pigmentovými skvrnami. Je vynikající v péči o pleť se sklonem k ekzémům. Používá se jako ingredience balzámů v péči o suché nebo popraskané rty. Může pomoci redukovat fotostárnutí kůže.
Šípkový olej je bohatý na kyselinu linolovou a alfa-linolenovou, které přispívají k regenerační aktivitě a také ke schopnosti oleje zabraňovat transepidermální ztrátě vody. Nedostatek kyseliny linolové může vést ke kožním problémům, předčasnému stárnutí a snížení pevnosti podpůrných kolagenových vláken kůže, což může zpomalit hojení ran a vyvolat vypadávání vlasů.
Bulharsko
Vypěstováno
100%
100%
CO2 - extrakce superkritickým oxidem uhličitým
semena
Bez konzervantů
mastná
olejovitá kapalina
velmi příjemná
1
Hlavní vlastnosti: antioxidační, regenerující, udržující vlhkost v pokožce a tonizující.
Ideální olej pro pro zralou, suchou, dehydratovanou, podrážděnou pokožku a pro suché nebo křehké vlasy.
Lze aplikovat přímo na pokožku nebo smíchat s jinými nosnými a éterickými oleji.
Šípkový olej pomáhá zjemňovat a zmírňovat vrásky a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti.
Šípkový olej sjednocuje přirozený tón pleti, ošetřuje kožní skvrny a regeneruje pokožku se zhojenými popáleninami.
Použití
Použijte šípkový olej jako pleťový olej a jako anti-age elixír na obličej. Aplikujte jednu až dvě kapky a jemně vmasírujte olej do očištěné pleti až do úplného vstřebání oleje.
Šípkový olej je vhodné použít jako ingredienci zpevňujícího tělového masážního oleje, séra, pleťové masky pro zralou pleť, pleťového séra proti vráskám aplikované lokálně, jako kosmetickou přísadu zvlhčujícího tělového mléka, jako složku ochranných balzámů a regenerujících krémů.
Šípkový olej je vhodný pro pěstění a regeneraci nehtů. Pravidelná masáž zjemňuje zrohovatělou pokožku nehtového lůžka na rukou a nohou.
Slouží jako vynikajcí základ pro přírodní péči o pleť.
Šípkový olej je vhodný pro všechny typy pleti, zejména pro smíšenou, problematickou, suchou, podrážděnou, dehydratovanou a zralou pleť. Pečuje o pokožku poškozenou vlivem znečištěného životního prostředí.
Vzhledem ke komedogenitě (stupeň č. 1) ošetřuje šípkový olej mastnou pleť, použijte jej v kombinaci s ostatními oleji vhodnými pro mastnou pleť.
Vyzkoušejte smíchat šípkový olej s rostlinnými oleji jako je například arganový, meruňkový, mandlový, avokádový, opunciový, jojobový a tsubaki olej (olej z kamélie japonské).
Pro zklidnění pokožky smíchejte s oleji s obsahem kyseliny gama-linolenové jako jsou pupalkový, brutnákový olej a olej z černého rybízu.
Šípkový olej se používá vždy na vlhkou pleť, tu můžete zvlhčit hydroláty jako je hydrolát z cistu, levandule, neroli (pomerančových květů), damašské, bílé a stolisté růže.
Šípkový olej obsahuje kartenoidy, vícenenasycenené mastné kyseliny, antioxidanty, steroly a vitamíny.
Profil mastných kyselin
Kyselina palmitová 4,91 %
(ochranná funkce bariéry kůže)
Kyselina stearová 2,75 %
(podobná složením kožního mazu, zpevňuje a ochraňuje pokožku)
Kyselina olejová (omega-9) 13,2 %
(zklidňující a regenerační vlastnosti, udržuje pevnost, pružnost a vlhkost pokožky)
Kyselina linolová (omega-6) 49,04 %
(ochranná funkce bariéry kůže)
Kyselina alfa-linolenová (omega-3) 27,19 %
(zklidňující, pomáhá zmírnit podráždění a zarudnutí pokožky)
Kyselina arachidová 1,12%
(zlepšuje vzhled suché pokožky, obnovuje pružnost)
Dále obsahuje karotenoidy, tokoferoly a steroly jako je beta-sitosterol, delta-7-stigmastenol, delta-5-avenasterol, kampesterol, stigmasterol, klerosterol, delta-7-avenasterol.
Bezpečnostní list naleznete v souborech ke stažení.
Rostlinné oleje skladujte v temnu, suchu a chladu při konstantní teplotě od 5°C do 15°C. Rostlinné oleje jsou neobyčejně citlivé na teplo, které může výrazně zvýšit hodnotu peroxidového čísla. Po zakoupení doporučujeme rostlinné oleje uchovávat nejlépe v chladničce odděleně od potravin.
Trvanlivost jednotlivých rostlinných olejů je vyznačena na obalu výrobku. K zachování trvanlivosti nikdy neponechávejte výrobky trvale na denním světle a po použití je nezapomeňte uzavřít.
Plné znění bezpečnostního listu naleznete v souborech ke stažení.
Látka není klasifikována jako nebezpečná.
Před první aplikací oleje se doporučuje test kožní snášenlivosti.
Hodnotilo 0 uživatelů
Je mi velkou ctí, že na blogu Aroma ateliéru vám mohu představit práci RNDr. Lenky Záveské Drábkové, Ph.D.
Probuďte vaši pleť s rostlinnými oleji
Biochemie je klíč - prozkoumejte, jak vám může být znalost složení rostlinných olejů užitečná
Jak si vytvořit hřejivou atmosféru u vás doma?