Hydroláty: jemná aromaterapie
Víte, co jsou hydroláty a jak je používat? Po přečtení tohoto článku zjistíte, jak vám mohou být užitečné v každodenním životě.
Váš košík je prázdný
Vilín virginský je opadavý keř podobný lísce z čeledi vilínovitých, jehož vonné květy vyrůstají současně s dozrávajícími loňskými plody.
Hydrolát z vilínu virginského je vhodný jako ingredience pleťového tonika pro smíšenou, citlivou, mastnou, problematickou a zralou pleť. Blahodárně působí na podrážděnou pokožku. Používá se jako součást produktů, které podporují kožní mikrocirkulaci. Je známý jako přísada kosmetiky s adstringentními účinky (stahující póry), zklidňující pleť, zmírňující pocení a snižující tmavé kruhy nebo otoky pod očima.
Francie
Vypěstováno
100%
100%
Bez konzervantů
Destilace
Bylina
Bylinná s dřevitými a zelenými podtóny
4,00
Přírodní aroma. Využijte jako ingredienci pro čistící pleťovou vodu. Pleťové tonikum naneste na vyčištěnou pleť obličeje a krku (vynechte partie kolem očí), následně pleť ošetřete krémem nebo rostlinným olejem podle typu pleti.
Začleňte hydrolát při výrobě kosmetických produktů pro smíšenou, mastnou, problematickou, zralou a podrážděnou pleť. Spolu s hydrolátem z levandule a helichrysa ošetřuje pokožku se sklonem k zarudnutí a zánětům.
Hydrolát je známý jako aktivní přísada kosmetických produktů s adstringentními účinky (stahující póry) a produktů zmírňující otoky, svědění a projevy ekzematické pokožky.
Hydrolát se používá jako ingredience při výrobě produktů, které pomáhají při pocitu unavených nohou po sportovním výkonu.
Využijte hydrolát jako součást vodní fáze při přípravě čistící pleťové masky, vlasového zábalu a deodorantů.
Použijte hydrolát jako přísadu do sedací koupele, tělové tonikum, při mytí vlasů a vyrobte tonikum pro péči o pokožku po holení.
Spolu s levandulovým a heřmánkovým hydrolátem je hydrolát z vilínu viržinského vhodný na ošetření pokožky po štípnutí hmyzem, po opalování a drobných oděrek.
Hydroláty: levandule, neroli, jalovec, cypřiš, heřmánek modrý, růže damašská, růže bílá, růže stolistá, helichrysum.
Rostlinné oleje: hroznojádrový, opunciový, z černého rybízu, pupalkový, brutnákový, lískový, lničkový, mandlový a jojobový (vosk) olej.
Skladujte hydroláty v temnu, suchu a chladu při konstantní teplotě od 5°C do 10°C. Hydroláty jsou neobyčejně citlivé na teplo, které může výrazně zvýšit mikrobiologické znečištění. Po zakoupení doporučujeme hydroláty uchovávat nejlépe v chladničce odděleně od potravin.
Po otevření spotřebujte do tří měsíců. K zachování trvanlivosti nikdy neponechávejte výrobky trvale na denním světle a po použití je nezapomeňte uzavřít.
Plné znění bezpečnostního listu naleznete v souborech ke stažení.
Žádné známé upozornění na bezpečnost vyplývající z výzkumu.
Hodnotili 4 uživatelé
Víte, co jsou hydroláty a jak je používat? Po přečtení tohoto článku zjistíte, jak vám mohou být užitečné v každodenním životě.
Využijte přehledné tabulky, která vám pomůže se lépe orientovat v použití hydrolátů.
Pokud jste si zamilovali hydroláty, neměli byste si nechat ujít další překlad článku z blogu The PhytoVolatilome, jehož autorkou je Petra Ratajc Ph.D.
Čerstvý hydrolát z cypřiše (Cupressus sempervirens) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací větviček. Hydrolát je klasifikován jako přírodní…
Čerstvý hydrolát z heřmánku modrého (Matricaria recutita) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací květů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní…
Čerstvý hydrolát z jalovce (Juniperus communis) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací větviček. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.…